Акція "16 днів проти насильства!" 2023

Дата: 07.12.2023 21:58

З метою виховання в учнів доброзичливості, формування нетерпимого ставлення до насильства, привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини в школі проведено ряд заходів. У початкових класах було проведено: виховні години присвячені даній темі, бесіда на тему «Права та обов’язки дітей», усний журнал «Конвенція ООН про права дитини», арт-терапевтичні вправи «Наші долоньки не для биття» та «Усі ми різні, але рівні». Для учнів 5 – 10 класів педагог-організатор Шабельник О.О. провела тренінг «Гендерна рівність», на якому діти обговорили права жінок та чоловіків, стереотипи, які існують і до сьогодні, переглянули відповідні відеоролики та брали активну участь у вправах та іграх. Для учнів 5-8 класів проведені інформаційні години за темами: «Українська жінка – берегиня роду», «Ні! – всім формам насильства щодо жінок та дівчат». До учнів 8 – 11 класів завітав представник Ювінальної поліції та розповів про форми насильства та способи їх виявлення. У середніх класах було проведено: перегляд відеоролику «Розкажи дорослому, якому довіряєш», виготовили малюнки «Скажемо СНіДу – Ні!», анкетування з метою діагностики обізнаності учнів про насильство. Педагог-організатор провела квест «Мобільна варта» для учнів 8 – 10 класів. Учні разом з класними керівниками переглянули і обговорили відеофільм «Станція призначення – життя», відеоролики Мінсоцполітики із протидії дитячому жебракуванню «Зупинимо дитяче жебракування разом!», «Зупинимо торгівлю людьми разом!» приурочені  Міжнародному дню боротьби з рабством. Години спілкування «Ріка добра з джерельця милосердя», «Можливості – обмежені, таланти – безмежні» (8-9 класи Кл. керівники Кононенко С.М., Федорова Л.І.). Переглянули та обговорили соціальні відеоролики та мультфільми:«Скарлет», «Соловейко з одним крилом», «Мотузки», «Вальсовий дует» (1-11 класи), а також фільм Тофіка Шахвердиєва “Про любов”.