Методичне забезпечення з проблеми запобігання та протидії домашньому насильству

Stop nasullia400

Нормативно-правова документація

– Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2018, № 5, ст.35).

– Наказ МОН України від 02.10.2018 №1047 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами»

– Перелік навчальних і виховних програм, з питань запобігання та протидії домашньому насильству, які використовують працівники психологічної служби закладів освіти Полтавської області”  (лист ПОІППО від 17.05.2019 № 01-22-707)

– Постанова КМ України від 16 лютого 2022 р. № 129 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 658 і від 27 листопада 2019 р. № 972

– Лист МОН України від 30.05.2022 № 1/5735-22 «Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах воєнного стану в Україні»

Методичне забезпечення

1. «Про перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей» (лист МОН України від 30.10.2018 №1/9-656).

2. «Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству» (лист МОН України від 18.05.2018 № 1/11-5480).

3. «Методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей» (лист МОН України від 28.10.2014 № 1/9-557).

4. «Нормативно-правове забезпечення запобігання та протидії домашньому насильству в Україні» (ГО «Ла Страда-Україна»).

5. «Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»: ключові новели та виклики» (ГО «Ла Страда-Україна»).

6. «Про запобігання та протидію домашньому насильству. Положення, що стосуються дітей» (ГО «Ла Страда-Україна»).

7. «Обмежувальні та забороні приписи. Що це» (ГО «Ла Страда-Україна»).

8. «Особливості застосування термінового заборонного та обмежувального приписів у випадку, якщо однією з сторін є дитина; відповідальність дітей-кривдників» (ГО «Ла Страда-Україна»).

9. «Як діяти, якщо стало відомо про випадки жорстокого поводження з дитиною» (ГО «Ла Страда-Україна»).

Безкоштовні телефонні «Гарячі лінії»

Куди звертатися у випадках домашнього насильства?

– Національної поліції за номером 102 (повідомити про факт насильства, отримати допомогу);

– Урядовий контактний центр 15-47 (цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям);

– Система безоплатної правової допомоги 800-213-103 (безкоштовний номер);

– Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 або 116 123 з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації (короткий номер з мобільного)

Можна отримати такі послуги:

• інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;

• безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

• правові консультації;

• зв’язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв ‘язку.

Корисні посилання

– Громадська організація «Ла Страда -Україна». Протидiя насильству http://la-strada.org.ua/ucp_mod_catalogue_showcategory_1.html

– Український фонд «Благополуччя дітей». Інформаційно-ресурсний центр «Дитинство без насильства» https://rescentre.org.ua/kudy-zvernutysia-po-dopomohu

– Благодійна організація «Світло надії». Центр розвитку дитини http://www.lightofhope.com.ua/departments/kids_education_center