День Вишиванки

Дата: 19.05.2022 22:17

Калина червоніє на столі,
А біля неї – жовті колосочки,
Мов пустотливі братики малі,
Це все – моя земля, моя Вкраїна,
Це рук моєї матері тепло,
І цей рушник, яким і дочку й сина
Благословляє мати на добро.

Сьогодні, 19 травня, відзначається Всесвітній День вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Вишиванка - це не просто одяг, а частина душі. Історія національного вбрання українців сягає глибокої давнини. З прадавніх часів вишиванка була для українців не просто одягом. У ній були зашифровані сакральні символи, які зберігають історію народу, його ідентичність. Сьогодні вишивка – ніби стародавній літопис, через який можна доторкнутися до історії та культури кожного куточка України

З нагоди відзначення цього дня в нашій школі проведені народознавчі онлайн години для учні 1 - 4 класів «Вишиванка − національна святиня». Для учнів 6 - 8 класів онлайн години духовності «Вишиванка − оберіг нації» та виховні години «Вишиванка-український оберіг» для учнів 9 - 10 класів. Також проведена акція фото-флешмоб «День вишиванки-єднає Українців», де учні прийняли активну участь сфотографувавшись у вишиваночці.