У єдності наша сила — День Соборності України

Дата: 21.01.2022 14:04

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
Соборна Україна нині незалежна,
Як квітка синьо-жовта розцвіла.
І не згубилася людська любов безмежна
До України-неньки і її буття,
Що упродовж віків нам мрію дарувала
Й наснагу іти до вільного життя.
Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя!
   Державне свято День Соборності України учні Водянобалківської школи відзначили урочисто та патріотично. Для школярів 8-10 класів були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «День Соборності України», «22 січня в історії України», «Пам’ятаємо цю дату» та інформаційні години для учнів 5 – 7 класів «Суверенній Україні нині слава і повік» (до Дня Соборності). Для учнів 1 – 4 класів класоводи провели класні тематичні години: «В сім’ї великій, в сім’ї вольній новій», «Соборність України: головні віхи здобуття», «Схід-Захід разом!», «Історія рідного краю» та інформаційні хвилинки «Свято Злуки», «Єдина наша Батьківщина», «Україна – наша Батьківщина», «Навіки разом», «Кращі із кращих за свободу сміливо стали без вагань». Для учнів 6 – 10 класів вчителем історії Лукаш Л.Л. та педагогом організатором Шабельник О.О. організований та проведений виховний захід «У єдності наша сила — День Соборності України» (Акт злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 р. та його уроки). Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.
   У сільській бібліотеці була організована тематична виставка літератури «Україна ти у мене єдина», де діти оглянули тематичну літературу, перечитали вірші про Україну та взяли участь  у вікторині. Також учні 1 – 10 класів  намалювали  яскраві газети, приурочені  Дню Соборності. А щоб підкреслити  значення  свята, одягнулися  у вишивані сорочки. Проте кульмінацією святкування стало проведення флеш-мобу: «Живий ланцюг єднання». У вестибюлі школи  учні 6 – 10 класів створили нерозривний,  символічний ланцюг єдності, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості за свою державу.