Гурткова робота

Оптимальна структура навчального дня передбачає, що після академічної частини учні мають час на відпочинок, а також на гурткову діяльність.

Під час гуртків і факультативів, відповідно до педагогічних рекомендацій, важливо забезпечити розважальний формат, зміну виду діяльності після навчального дня. Напрями гурткової діяльності сформовані відповідно до коментарів батьків, статистики відвідувань та оптимального навантаження для дітей.
В школі діють гуртки:

Літературно-краєзнавчий

Напрямок роботи туристично краєзнавчий. Керівник Свінельник Г.І. Він має своїм завданням поглибити знання учнів з рідної літератури, сприяти формуванню їхніх художньо-естетичних смаків, прищепити любов до народної творчості й до літератури рідного краю, зрозуміти тісний зв’язок місцевої та загальнонаціональної літератури. Учні мають можливість проявити себе в ролі дослідників літератури рідного краю. Діяльність гуртка планується разом з учнями. Окрім індивідуальних завдань, що отримують юні краєзнавці, вони вирішують питання організації масових заходів. Робота гуртка може вестися в різноманітних формах: збирання місцевого фольклору, читання й обговорення творів письменників-земляків, зустрічі з письменниками регіону, листування, творчі конкурси, пошук матеріалів для створення літературної карти області чи району, для створення альбому про певного письменника, музею, випуск літературної газети, прослуховування рефератів чи доповідей про зв’язок митців з рідним краєм тощо. Адже саме літературне краєзнавство спонукає учнів до творчих пошуків, учить самостійно працювати з книжними та архівними джерелами.

Театральний

Керівник Матюшко О.О. Напрямок гуманітарний. Заняття в театральному гуртку дають унікальну можливість пізнання світу: вчать мислити, бачити, чути, любити, страждати, жити, вони сприяють духовному та гармонійному розвитку дітей, формують художній смак, ознайомлюють з кращими зразками української та світової драматургії, знайомлять з елементами акторської майстерності, сценічних рухів, сценічної мови, вокалу, основи хореографії, вчаться розуміти театральне мистецтво, бути грамотними глядачами.

Історичний

Керівник Лукаш Л.Л. Напрямок гуманітарний. Програмою гуртка передбачається поглиблене вивчення області в цілому або окремих місцевих об'єктів, а також вивчення конкретних тем. У гуртках може вивчатися і конкретніший період в історії краю, наприклад, «Село у  роки  Великої  Вітчизняної війни».  Коли вивчається значна історична  подія і показується, як вона  відображалася в даній конкретній  місцевості,  це  набуває  особливого  виховного і освітнього значення. Учні бачать найбільші історичні події відображені в близькому їм оточенні. Гурток працює за планом,  затвердженому на зборах гуртківців на початку  навчального  року.

Екологічний

Керівник Лещенко О.С. Напрям еколого-натуралістичний.  Метою є забезпечення вільного творчого інтелектуального розвитку школярів. Виховувати любов до природи, навчати дітей розуміти і знати природу. Сприяти естетичному вихованню учнів, формувати в учнів екологічну культуру. Надати та розширити знання про компоненти природи і деякі процеси, що відбуваються в ній, про зміни, спричинені діяльністю людини, про особливості охорони атмосфери, води, грунтів, надр, ландшафтів, рослинних і тваринних ресурсів.

Теніс

Керівник Якименко А.М. Напрям фізкультурно-спортивний
Проста, але захоплива гра, для майстерної гри в яку потрібно опанувати безліч технік. Тут можна відтренувати швидкість реакції, а також просто весело провести час.

Волейбольний

Керівник Романинець Ю.Л. напрямок фізкультурно-спортивний. Метою гуртка є: підвищення та збереження рівня здоровя і функціональних можливостей організму учнів; усебічне вдосконалення фізичних здібностей на основі систематичних занять волейболом та оволодіння високим рівнем техніко-тактичних дій. Учні, які відвідують гурток, приймають участь у шкільних та районних змаганнях з волейболу серед юнаків та дівчат, де показують непогані результати.

Математичний

На заняттях гуртка учні поглиблюють і розширюють набуті на уроках знання, вчаться розв’язувати нестандартні задачі, вправи на розвиток логічного мислення, розгадують математичні ребуси, складають кросворди. В гуртку займаються 8 учнів. Керівником гуртка є Кононенко С.М., Бородай Л.С.

Веселі нотки

Керівник Кононенко Н.М. в гуртку займаються 10 учнів. Напрямок художньо-естетичний. Гурток спрямований на розвиток співочого дихання, розширення діапазону голосу, формування навичок співочої установки, різнобічний розвиток вокально-хорового слуху, формування музичної пам'яті, співочої виразності, злагоджений, врівноважений спів в ансамблі, самостійне музикування та виконання ритмічних рухів під музику, адже хореографічні постановки є невід'ємною складовою вокальних виступів. Важливе місце надається участі вокального ансамблю у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, фестивалях і концертах.

Фізичний

Керівник Лещенко З.З. Напрямок науково-технічний. Особливістю роботи гуртка є вивчення практичного застосування знань, їх зв’язку з наукою і технікою, історії виникнення і розвитку наукових уявлень. На заняттях студенти повинні переконатися в тому, що використання фізичних закономірностей і явищ пронизує усі сфери людської діяльності, що основою виробництва і вдосконалення побуту слугують, разом з іншими факторами, фізичні знання, що фізика потрібна людям різних професій.